Komentovaná procházka sluneční soustavou - 5.-7. třída ZŠ Komentovaná procházka sluneční soustavou - 5.-7. třída ZŠ
Tematický blokový program - školy


Kapacita: 30 dětí
Délka: 3 vyučovací hodiny (135 minut)
Téma: Astronomie, geografie
Cena: 110 Kč/žák
Program probíhá v prostorech 3D Planetária a Expozice Vesmír a je určen výhradně pro žáky 5. - 7. třídy základní školy. . Vstupné zahrnuje též samostatnou prohlídku všech expozic.

Program žákům představí planety sluneční soustavy. Ukáže jejich strukturu a několik zajímavostí o každé z nich. Žáci se dozvědí, jak se orientovat na denní i noční obloze a dokonce vycestují až na samou hranici známého vesmíru.

1. část: Projekce ve 3D Planetáriu V živě komentované projekci lektor představí sluneční soustavu, planety a jejich vlastnosti s využitím projekční technologie ve 3D zobrazení. Prostorové 3D zobrazení umožnuje názorné předvedení nejen objektu sluneční soustavy, ale také vzdáleného vesmíru. Předávání informací probíhá interaktivně formou dialogu a diskuze mezi lektorem a žáky. Lektor přizpůsobí obsah a náplň pořadu na základě odpovědí a znalostí žáků.

2. část: Pracovní listy Pracovní list provede žáky po Expozici Vesmír pomocí úkolu a cvičení. Řešení probíhá na základě informací získaných na projekci a při samostatné práci s interaktivními exponáty.Ve dnech školní výuky je nutné tematické blokové programy a projekce v 3D Planetáriu či 3D Cinema rezervovat. V opačném případě je možné, že program bez jediné rezervace bude pro malý zájem zrušen.ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Podpořeno z Nadace ČEZ.